Kewin Stříbrný potok, tak se jmenuje počátek naší lásky k italským chrtíkům. Pes, který nás přivedl do výstavních kruhů a celé 4 výstavní sezony kraloval výstavním kruhům především v České republice, ale velmi úspěšný byl i v zahraničí.  Stal se jedním z výstavně nejúspěšnějších chrtíků v České republice a též  otcem mnoha štěňat.  I když je již dnes postarší důstojný pán, tak stále miluje cestování,  výstavy a zbožňuje být středem pozornosti. Musím poděkovat paní Věře Slapničkové, že nám před lety důvěřovala, a „Mercedesa“ svěřila. Ovšem nutno zmínit, že vztah chovatelky paní Slapničkové a celé naší rodiny přerostl do dlouholetého přátelství, a velmi si vážíme cenných rad, které nám poskytovala a do dnes poskytuje.


DSC 0219Cairo Silvio aus Mährischen Bergen, přišel v době, kdy u nás vládl Kewin a spolu s ním vytvořil neobvyklé přátelství. Náš dlouho očekávaný strážce, který přinesl jiný vítr k nám do rodiny a mnohému nás naučil. I on se stal výstavně úspěšným, ale zároveň složil několik pracovních zkoušek. Ačkoliv se stal pouze otcem jednoho vrhu, tak jeho krev nesou potomci po celé Evropě, ba dokonce v USA. I Aleně Stiborkové patří poděkování, že nám Caira jako naprosto nezkušeným zelenáčům svěřila a po celé roky je i ona s námi ve velmi přátelském kontaktu.


Časem k nám přišel Quil Ateara Stříbrný potok, polobratr Kewina. Italáček, který nám ukázal, jak strašně šťastný a bláznivý italáček dokáže být, a jak moc dokáže pes milovat lidi, avšak nesnášet cestování. Naučil nás, že vše je třeba přijímat s pokorou, a že zkrátka nejde vše dle plánu a je vždy třeba stát nohama na zemi.

Leos Feritte Bugsy – pan pes. Vlastně vůbec neměl být náš, ale člověk míní a život mění. A tak naši smečku neplánovaně rozšířil „Leošek,“ aktivní a velmi sebevědomý pes. Naučil nás, že je třeba vždy pevně držet opratě v rukou a nepouštět. S hrdostí v sobě nosí krev svého otce Kewina.


Ikario na Klínkách, zkrátka Ikárek nebo Itík. I on je synem Kewina a přesto jsou s Leoškem jako den a noc. Drobný a něžný Ikárek nám přinesl neuvěřitelnou dávku mazlení a nezměrné lásky. Člověk si říká, že to co se stalo jiným se nám přeci nestane, nemůže stát,ale!!!! … A tak se zkrátka stalo, že měl vážný úraz - zlomil si nožku. A ano léčba byla náročná, stála mnoho sil a odříkání, ale vše stálo za to! Proto když si pořizujete chrtíka, pamatujte, že se všemi těmi úžasnými věcmi může přijít i věc méně příjemná a pak je třeba zatnout zuby a vydržet.


A nedávno nastal ten moment…že psí smečka byla neúplná, že zkrátka už těch chrtíků bylo málo. A přišel on…výstavní naděje, hravé nezbedné štěňátko se vznešeným jménem Nothing compares to you De Magistris. A jaký bude jeho příběh a jeho role? To ukáže čas…


S příchodem každého člena smečky jsme se naučili něco nového a pochopili několik věcí. Účast na výstavách a setkávání s přáteli se pro nás stalo příjemnou událostí. Již před lety jsem přestala aktualizovat stránky a přidávat jednotlivé tituly k chrtíkům. Šampionem se totiž pes rodí a je jím celý život, měřítkem úspěchu není stopadesát úspěšných výstav v jednom či dvou výstavních sezonách, ale schopnost úspěchu a konkurenceschopnosti na výstavách po několik let za sebou, a tím se může pochlubit opravdu málo psů…

 

Šárka Harantová

 


 
Tvorba stranek pro chovatele